Na Univerzitě Pardubice proběhlo Valné shromáždění AU3V ČR z.s.

Ve dnech 12. a 13. ledna 2023 proběhlo na Univerzitě Pardubice setkání členů a následně i Valné shromáždění AU3V ČR z.s.

Ve čtvrtek 12. ledna proběhlo setkání členů na téma „Kontaktní výuka mimo sídlo vysoké školy“. V rámci prezentací a následné diskuse jsme představili možnosti výuky na pobočkách. Tento typ výuky je realizován vysokými školami převážně v menších mimouniverzitních městech. Díky tomu se výuky U3V mohou účastnit i senioři, kteří by se výuky v posluchárnách vysokých škol z různých důvodů nemohli účastnit. Obdobné je to i s výukou online formou či hybridní formou. Online forma výuky byla zavedena v době covidových mezení výuky. Protože je pro mnohé seniory online výuka jednou z mála možností, jak se U3V účastnit (např. z důvodu nemoci či nutnosti péče o blízké), mnozí z našich členů tento typ výuky provozují i nadále. 

Druhý den, 13. ledna, se uskutečnilo Valné shromáždění AU3V Č z.s. Zde byla řešena pravidelná agenda spojená s koncem minulého a přípravou roku nového - tedy zprávy o činnostech v rámci roku loňského a plán akcí na rok 2023.